Onsdag den 31. august drar vi til området rundt Skulsfjorden på Kvaløya for å gå i fjellet.

Elevene møter på skolen til vanlig tid kl 08.30 der vi vil ha et kort Ord for dagen og litt opplysninger i gymsalen før bussene går ca kl 09.00.

1-4. klassingene går en kort tur over heia (Skurvekollen) til Rekvika og slår leir i fjæra. Der blir det bål, grilling, lek, kos og bærplukking for de som ønsker det. Ta med grillmat!

Resten av elevene går oppover mot Guratinden (424 meter). De i 5-6. klasse som ønsker det, kan stoppe halvveis, og de i 9-10. klasse som er i god form, kan ta av nordover og bli med Tom og Petter opp på Nordtinden (640 meter).

Vi er tilbake på skolen ca kl 14.15.

Huskeliste:

  • Alle må kle seg godt slik at de ikke fryser!
  • Alle må ha med seg niste og drikke
  • Alle i 1-4. klasse bør ha på seg støvler
  • Alle i 5-10. klasse bør ha på seg godt fottøy og ha med ekstra skift (t-skjorte, sokker) Det kan være vått i fjellet…

Foreldre som ønsker å være med er hjertelig velkommen. Vi kjører med to busser, så det skal være god plass.

Solrike turhilsner

Lærerne på skolen

 

(noe mer info i egen mail som er sendt ut)